Facebook Instagram Twitter Youtube
Fashion Eskişehir Hakkında

Eskişehir Moda Tasarım Yarışması "Fashion Eskişehir", Eskişehir Ticaret Odası tarafından, T.C. Ticaret Bakanlığı desteğiyle, Türkiye'de tasarım kültürünün oluşturulması ve yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen bir tasarım yarışmasıdır. Gelinlik/düğün kıyafetleri, abiye kıyafetler ve gündelik kıyafetler alanlarında, “Yenilikçi geçmişin gücü”  temasıyla 2021 yılında ilk kez düzenlenecek olan yarışma, Eskişehir’in özgün ve yaratıcı kimliğiyle tasarımcıları bir araya getirmeyi hedefliyor.

Eskişehir Moda Tasarım Yarışmasının amaçları;

  • Gelinlik/Düğün Kıyafetleri, Abiye Kıyafet ve Gündelik Kıyafet kategorilerinde katma değeri yüksek tasarımların geliştirilmesine destek vermek,
  • İlgili sektörün uluslararası pazara entegre olmasını sağlamak ve uluslararası pazardaki rekabet gücünü artırmak,
  • Tasarımcıların ilgisini bu alana çekmek ve onları ilgili sektörle ve sektör temsilcileri ile buluşturmak,
  • Gelinlik/Düğün Kıyafetleri, Abiye Kıyafet ve Gündelik Kıyafet sektöründe özgün ve yenilikçi tasarımlar ile yaratıcı tasarımcı kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmak,
  • Sektöre yenilikçi ve nitelikli ürünler kazandırmak,
  • Türkiye Cumhuriyeti’nin 2023 İhracat hedefleri doğrultusunda ülkemizde Ar-Ge ve tasarım kültürünün yerleşmesi, gelişmesi ve teknoloji ile harmanlanarak gerekli altyapının oluşturulmasıdır.
Başkanın Mesajı

Metin GÜLER

Eskişehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Eskişehir Ticaret Odası olarak, yenilikçiliğe ve yaratıcı sektörlerin ekonomideki gücüne inanıyor; üyelerimizi de bu yönde cesaretlendirmek ve teşvik etmek için çaba gösteriyoruz.

 

Farklı sektörlerdeki üyelerimizin ufuklarını açmak, yenilikleri takip etmelerini sağlamak ve vizyon kazanmaları için projeler ve faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Bu düşünceden hareketle gelinlik/düğün kıyafetleri, abiye ve gündelik kıyafet imalatı yapan üyelerimiz için de adım attık.

 

Bu sektörde faaliyet gösteren firmalarımızın tasarımcı yönlerini geliştirmek, sektörlerine nitelikli ürün ve personel kazandırmak için T.C. Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle bir proje başlattık. “Eskişehir Moda Tasarım Yarışması” adı altındaki “Fashion Eskişehir” projemizle sektördeki üyelerimizin daha rekabetçi olmalarını, mesleki yönden yeni tecrübeler kazanmalarını ve markalarını daha geniş kitlelere tanıtmalarını hedefliyoruz.

 

“Yenilikçi geçmişin gücü”  temasıyla 2021 yılında ilk kez düzenleneceğimiz yarışmanın sektörümüze de üyelerimize de katkı sağlamasını; gelinlik/düğün kıyafetleri, abiye ve gündelik kıyafet alanlarında faaliyet gösteren üyelerimizin, küresel arenada faaliyetlerini yürüten firmalar haline gelmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle yarışmaya katılacak tüm tasarımcılara başarılar diliyorum.